MAURICIUS 2009

Tento okouzlující ostrov jsem měl možnost navštívit na přelomu ledna a února v roce 2009. Bylo to splnění jednoho z mnoha klukovských snů.Cestování po ostrově jsme s rodinou řešili najmutím auta s řidičem a průvodcem. Ostrov jsme projeli v zásadě celý.

Navštívili jsme hlavní město Port Louis.Botanickou zahradu v Pamplemousse,která nabízí největší sbírku velkých dřevin na jižní polokouli.Rezervaci Black River,kde je zachována původní vegetace ostrova. Zbylo šokujících 5 procent.Barevné písky v Chamarel působí až  kýčovitě. Zážitkem byla návštěva  ostrůvku ILL AUX AIGRETTES,kde odnovují původní vegetaci,včetně fauny.Zde žije ohrožený mauricijský růžový holub,denní gekoni roku Phelsuma a můžete tu potkat obří želvy. Bohužel ty původní mauricijské lidé (holadští kolonisté) vybily společně s DODEM - Blbounem nejapným. Želvy,které tu potkáte jsou původem ze Seychelských ostrovů. Chovná stanice se záchranný programem je  ve VANILA PARKU nedaleko městečka Soillac.

Mauricius  je kolébka ibišků. Na ostrově nebo přilehlých ostrůvcích lze spatřit  volně žijící botanické druhy hibiscus fraligilis,liliflorus,genevieve. Ibišky jsou v různých formách všude po ostrově. Úchvatné je však moře. Indický oceán a korálový útes,která mimo jedené místo na západě (Port Louise) celý ostrov obepíná nabízí fantastický zážitek. Barevné korály,ještě barevnější rybky a měkýšové.Sněhové bílý prachový písek na plážích a azurové kříšťálově  čisté teplé moře.

Úžasná kreolská kuchyně,která kombinuje  indickou a francouskou. Kdo má rád ryby a mořské plody užije si to na stopadesát procent. Pokud chcete poznat jednou v životě,jak vypadá dovolená snů.....vyražte